Son Eklenenler
Elazığ da Bina Yıkımları Devam Ediyor
- - Maraş depremin ardından Elazığ da 3500 bina yıkıl...
Güneykent Tokide Fırın Açıldı
- - Güneykent Toki konutlarının olduğu alanda ekmek f...
Elazığ a 2. Organize Sanayi Yapılıyor
- - Elazığ a 2. organize sanayi yapımına başlandı....
Baskil de Doğalgaz Çalışmaları
- - Baskil de doğalgaz çalışmaları başladı....
Keban da doğalgaz çalışmaları devam ediyor
- - Keban ilçesine verilecek doğalgaz için alt yapı ...
Elazığ da haydi çocuklar camiye
Tarih:     15.01.2019 09:52:31
Kategori: Güncel
Okunma: 1206 defa okunmuştur
 
Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından 2017 yılında başlatılan Okul-Cami Projesi bu yılda devam ediyor.
 
İki yıl boyunca başarılı bir şekilde devam ettirilen proje kapsamında öğrenciler camilere götürülerek dini bilgiler edindiler. Öğrenciler ayrıca camilerde dua edip, namaz kıldılar.
 
Gelecek nesillere ilim ve irfanın yanısıra milli ve manevi değerlerin de öğretilmesinin amaçlandığı proje kapsamında bugüne kadar binlerce öğrenci camilerde düzenlenen programlarda eğitim aldı.
 
Kamuoyu tarafından da büyük destek gören Okul-Cami Buluşması projesinin 2019 yılında da devam ettirildiği açıklandı.
 
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Okul-Cami projesinin hızla devam ettiğini belirterek, bu yıl projeye 40 bin öğrencinin dahil edildiğini belirtti.
 
Vali Kaldırım mesajında, “Geçen yıl başlattığımız ve bu yıl devam ettirdiğimiz okul-cami buluşmaları projemiz hızla devam ediyor. Bu yıl 40 bin öğrencimizi bu projeye dahil ediyoruz. Amacımız değer yüklü, donanımlı, aklen ve ahlaken yüksek seciyeli nesiller yetiştirmek.” ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)
 

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapCopyright ©2013 Gazete Elazığ - Elazığ Haber - Elazığ Haberler - Elazığ Son Dakika Haberler Elmar Yazılım Haber Sistemi
Aktif: 9  Ziyaretçi
Toplam: 936798  Ziyaret