Son Eklenenler
Elazığ da Bina Yıkımları Devam Ediyor
- - Maraş depremin ardından Elazığ da 3500 bina yıkıl...
Güneykent Tokide Fırın Açıldı
- - Güneykent Toki konutlarının olduğu alanda ekmek f...
Elazığ a 2. Organize Sanayi Yapılıyor
- - Elazığ a 2. organize sanayi yapımına başlandı....
Baskil de Doğalgaz Çalışmaları
- - Baskil de doğalgaz çalışmaları başladı....
Keban da doğalgaz çalışmaları devam ediyor
- - Keban ilçesine verilecek doğalgaz için alt yapı ...
Suriyeli ailelere soba ve battaniye yardımı
Tarih:     18.11.2015 09:59:19
Kategori: Yerel
Okunma: 1591 defa okunmuştur
Suriyeli ailelere soba ve battaniye yardımı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) yardımseverler tarafından bağışlanan 550 adet battaniye ve 100 adet sobayı Elazığ’da bulunan Suriyeli aileye dağıttı.
 
 
 
İHH Elazığ Şubesi tarafından Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Elazığ’da yaşayan Suriyelilere kışlık yardım yapıldı. Şuana kadar Suriyeli ailelere destek amacıyla nakdi olarak 150 bin lira verilirken, kış öncesi de 550 adet battaniye, 100 adet soba ve çeşitli ev ihtiyaçları dağıtıldı. İHH Elazığ Şube Başkanlığı Mülteci Birim Sorumlusu Rüstem Susalan yapılan yardımlarla ilgili bilgi verdi. Bugüne kadar gelen mültecilere 150 bin lira nakit yardım verildiğini aktaran Susalan, ”Bugün itibariyle de 550 battaniye ve gelen 100 adet sobayı mülteci kardeşlerimize dağıtmaya başladık. Mülteci kardeşlerimize ensar olma görevini üstleniyoruz. Muhacir kardeşlerimiz kış günlerinin geldiği şu dönemde bayağı bir zorluklar içerisinde bulunmaktalar. Bazı evlere girdiğimizde çok vahim durumlar ile karşılaşmaktayız. Bu evlerde bir battaniye ve küçük bir tüpten başka bir şeyin olmadığını görmekteyiz” dedi.
 
Susalan, ailelere, battaniye ve  soba dağıtımında kendilerine destek olan ve yardım ulaştıran hayırseverlere de teşekkür etti.
Yorumlar (0)
 

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapCopyright ©2013 Gazete Elazığ - Elazığ Haber - Elazığ Haberler - Elazığ Son Dakika Haberler Elmar Yazılım Haber Sistemi
Aktif: 3  Ziyaretçi
Toplam: 936792  Ziyaret