Son Eklenenler
Elazığ da haydi çocuklar camiye
Güncel - Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdür...
Fetye Atlı Bağımsız Aday
Güncel - Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, 31 Mart’ta y...
Elazığ Medyasına Can Suyu
Güncel - SODES kapsamında başlattığı ‘Elazığ Medyasına Nit...
Şehidin İsmi Okulda Yaşatılacak
Güncel - Elazığlı şehit Burhan Gaffarın ismi Ortaokulda ya...
Hedefimiz Elazığspor un Başarısıdır
Spor - Erol; Hedefimiz Elazığsporun başarısıdır....
Zübeyde Hanım Caddesi Çalışmalara Devam
Tarih:     28.12.2015 17:36:07
Kategori: Güncel
Okunma: 1609 defa okunmuştur
Zübeyde Hanım Caddesi’nde Kaldırım Yenileme Çalışmaları Sürüyor
 
Elazığ Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Caddesinde başlatılan kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor
 
 
 
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yol ve kaldırım bakım-onarım-yenileme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde başlatılan çalışmalar doğrultusunda eski kaldırım taşlarını söken ekipler, yerine çok daha sağlam ve modern kaldırım taşları döşüyor.
Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki kaldırım yenileme çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanırken, çalışmalar çerçevesinde görme engelliler için de kılavuz taş uygulaması gerçekleştiriliyor. Şehre yepyeni bir vizyon kazandıran Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki çalışmalar kapsamında ayrıca yürüyüş alanı olarak renkli dökme kauçuk kaplamalı zemin çalışması gerçekleştiriliyor.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gerçekleştirilen çalışmalarla ana arterler başta olmak üzere kentin dört bir yanındaki cadde ve sokaklarda değişimin devam ettiği belirtilerek, “Yapılan planlama doğrultusunda ekiplerimiz bozulan tüm cadde ve sokaklarımızda hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde başlatılan çalışmalar doğrultusunda kaldırımlar da çok daha sağlam ve estetik, bazalt kaplamalı kaldırım taşlarıyla yenileniyor. Yenilenen kaldırımlara, görme engelliler için de kılavuz taş döşeniyor” denildi.
Yorumlar (0)
 

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapCopyright ©2013 Gazete Elazığ - Elazığ Haber - Elazığ Haberler - Elazığ Son Dakika Haberler Elmar Yazılım Haber Sistemi
Aktif: 25  Ziyaretçi
Toplam: 814964  Ziyaret